16 Nisan 2021

Mehmetçik Kutül Amare 2. bölümde heyecan dorukta

Mehmetçik Kutül Amare 2. yeni bölüm fragmanı izleyenleri meraklandırdı. TRT 1de başlayan ve büyük ilgi gören dizi Mehmetçik Kutül Amare yeni bölümde heyecan dorukta. İşte Mehmetçik Kutül Amare 2. bölümden ilk sahneler.

Mehmetçik Kutül Amare 2. bölümde heyecan doruktaPerşembe akşamları izleyicisini ekrana kilitleyen Mehmetçik Kutül Amare yeni bölümü sabırsızlıkla bekleniyordu. Mehmetçik Kutül Amare 2. yeni bölümüyle bu akşam 20.00de TRT 1de.

MEHMETÇİK KUTÜL AMARE 2. BÖLÜMDE NELER OLACAK?

Ayağının kesileceği haberini bizzat kardeşinden alan ve tüm hayalleri yıkılan Mehmet şimdi ne yapacak? Osmancık taburuyla beraber cepheye gitme hayali gerçekleşecek mi? Hayaline ulaşmak için her yolu deneyen Mehmet, nasıl bir imtihanla karşı karşıya kalıyor? Osmancık taburunu Kuran Süleyman Askeri Bey Irak cephesinden ardı ardına gelen kötü haberlerle sarsılıyor. İngilizlerin karanlık planlarını gün yüzüne çıkarmanın ve mani olmanın tek bir yolu var… Bir an evvel cepheye ulaşmak. Peki, bu yolculuk Süleyman Beyin planladığı gibi geçecek mi? Yolda Süleyman Askeri’yi bekleyen büyük tehlike ve alacağı inanılmaz haber nedir? İstanbul’da başarıya ulaşamayan P. Cox’un yeni hedefi Kilikya bölgesi. Peki, Kilikya bölgesinde Cox’un yeni müttefikleri kimler olacak? Bağdat’a doğru yola çıkan Osmancık Taburunu durdurmak için nasıl bir plan yapacak? Eğitimlerini tamamlayarak Osmancık Taburuna girmeye hak kazanan askerler, hiç ummadıkları anda uğradıkları saldırıyla sarsılıyor. Peki, Osmancık Taburu ilk sınavından nasıl bir sonuçla çıkacak? Hepsi ve daha fazlası Mehmetçik Kûtulamâre’nin 2. Bölümünde izleyicilerini bekliyor. Mehmetçik Kûtulamâre, bu Perşembe saat 20.00 de TRT 1 de…

MEHMETÇİK kUTÜL AMARE 2. BLÖÜM FRAGMAN

MEHMETÇİK KUTÜL AMARE SON BÖLÜMDE NELER OLDU?

?Mehmetçik Kûtulamâre dizisi, Birinci Cihan Harbine hazırlanan Osmanlı devletinde, tek hayalleri devletin yeniden dirilişi ve kurtuluşu olan, gönlünde vatan sevdasından başka bir şey bulunmayan Mehmet ve arkadaşlarının destansı hikâyesini konu alıyor. Darülfünun talebesi olan Mehmet, vatanı için her türlü fedakarlığı ve çabayı göstermekten geri durmaz. Bu amaçla başında Süleyman Askeri Beyin bulunduğu ve en kabiliyetli askerlerin seçildiği Osmancık Taburu’na katılıp cepheye gitmek için büyük bir mücadele gösterir.

İhtişamlı bir devletin varislerine bıraktığı son destan olan Kûtulamâre Zaferi’ni konu alan dizi, Mehmet karakterini merkezine alarak her anı heyecan, aksiyon ve derin duygularla yoğrulmuş hikâyesiyle seyirciyle buluşacaktır. Bunun yanında Mehmet’in, vatan için canını ortaya koyarken karşısına çıkacak Zeynep ile yaşayacakları sevda ise, çöle yazılan bir aşk destanı olacaktır.

Mehmet, başında Süleyman Askeri Bey’in bulunduğu Osmancık Taburu’yla birlikte Arap coğrafyasında büyük bir mücadele gösterecektir. Bölgede yaptıklarıyla Osmancık Taburu içinde büyük bir kahraman haline gelecektir. Mehmet kahramanlıkları İngilizlerin oyunlarını bozacak ve Kûtulamâre destanının mimarı olacaktır.

Osmanlı Devletinin, İngilizleri Kûtulamârede kuşatıp teslim almasında canını ortaya koyacak olan Mehmet ile birlikte Osmancık Taburunun diğer kahraman askerleri de yakından tanıtılacaktır. Aynı zamanda Osmanlı Devleti askerleriyle, İngiliz askerleri arasında çöllerde, dağ başlarında, nehirlerde yaşanan amansız mücadele tarihi kaynaklara dayanılarak anlatılacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz