10 Nisan 2021

Sesli Sohbet Odaları

Sesli Sohbet Odaları; seslisohbetevi.com’un günün her saati açık olan görüntülü sohbet odaları ile karşınızdaki kişilerle yüksek ses ve görüntülü kalitesinde hiçbir sınırlandırma olmaksızın aynı anda dilediğiniz kadar kullanıcıyla sesli ve görüntülü sohbet edebilirsiniz.

Sesli Sohbet OdalarıTürkiye ve dünya genelinde hergün milyonlarca kişi sohbet etmek için sanal ortama giriyor. Bu kişilerin kimi yazılı sohbet kimi sesli sohbet ile birbirleriyle iletişim kurarken önemli bir kısmıda görüntülü sohbet ederek zamanlarını geçiriyor. Sanal dünyada önceleri bir hayli popüler olan yazılı sohbet odaları teknolojinin gelişmesi ile artık popülerliğini yitirmiş vaziyette. Günümüzün en popüler iletişim şekli olan görüntülü sohbet kullanıcılarının sayısı güngeçtikce artıyor. Bu popüleritenin sonucu olarakda hergeçen gün yeni bir görüntülü sohbet sitesi açılıyor.

Sesli Görüntülü Sohbet Odaları

Görüntülü konuşma’ya ilgi okadar yoğunki bu ilgiye cep ve ev telefonları dahi duyarsız kalamadı. Geçtiğimiz yıl ev telefonları ve cep telefonlarıda görüntülü konuşma özetlliği olan telefonları piyasaya sürdü. Tabiki ilgi beklenenin üstünde oldu ve bu özelliği taşıyan telefonlar çok ilgi gördü. İnternet ortamında görüntülü sohbet hizmeti veren chatroulette, omegle, skype, messenger, yahoo ve speakychat gibi birbirinden farklı formatlara sahip olan birçok platform bulunmaktadır. Fakat bu platformlara baktığımız zaman speakychat dışında hepsi aynı anda maksimumum bir kişi ile görüntülü sohbet imkanı tanımaktadır. Kaldıki skype, yahoo ve messenger bir kişi ile sınırlandırdığı görüntülü konuşma hizmetini e-posta adresleri üzerinden tanımaktadır. Hal böyle olunca insanlar belirli bi zaman sonra sürekli aynı kişilerle kısıtlı imkanlar dahilinde iletişim kurmaktan sıkılıp yeni arayışlar içerisine girmektedir. Tam bu noktada speakychat görüntülü sohbet odaları ile hizmet veren görüntülü sohbet siteleri‘nin farkı ortaya çıkıyor. Peki nedir bu sitelerin bahsettiğimiz bu platformlardan farkı?

Sesli Kameralı Sohbet Odaları

Speakychat sistemine bağlı olan sesli kameralı sohbet odaları göz kamaştırıyor. Odalara bağlanan kullanıcılar hiçbir sınırlama ve kısıtlama olmaksızın aynı anda dilediği kadar kullanıcı ile tamamen ücretsiz olarak yazılı sesli ve görüntülü sohbet edebiliyor. Bsu önemli özelliklerin neticesi olarak hergün popülerliğini arttıran görüntülü sohbet siteleri internet ortamında bir hayli yaygınlaştı. Kalitenin ve eğlencenin doğru adresi olan sesli görüntülü sesli sohbet odaları içerisinde sadece sohbet etmek zorundada değilsiniz. Farklı formatlara sahip olan izdivaç, yarışma, canlı müzik, türkce play gibi odalara giriş yaparak stres atabilir, yeni arkadaşlıklar edinebilir ve kalıcı dostluklar kurabilirsiniz.

İlk defa bir görüntülü sohbet sitesi’ne giriş yapıyorsanız tek yapmanız gereken Aktivex denetimi aktivasyon programını bilgisayarınıza yüklemek olacaktır. Yükleme işlemini gerçekleştirdikten sonra sorunsuz bir şekildge odalara bağlanabilirsiniz.

NOT; Aktivex denetimi tamamen zararsız bir aktivasyon programı olup virüs ve trojen gibi herhangi bir zararlı içerik içermez.

Bu bilgilendirmeyi yapma ihtiyacı duyduk çünki birçok kullanıcı Aktivex ile ilk kez karşılaştıklarında virüs oldguğundan korkarak sistemden çıkış yapmaktadırlar. Arkadaşlar nasılki Java destekli jolan bir oyun veya yazılı sohbet sfitesine giriş yapmak istiyorsanız bilgisayarınızda Java programı yüklü olması ggerrekiyorsa aynı şekilde görüntülü sohbet odaları’na bağlanabilmek içinde aktivex denetimini yüklemelisiniz. Yükleme işkemini gerçekleştirdikten sonra otomadtik olarak sorunsuz bir şekilde odalara bağlanabilirsiniz. İyi sohbetler diliyoruz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz